Hellblade Senua’s Sacrifice İncelemesi

Hellblade Senua’s Sacrifice İncelemesi
Herkesin oyun bağımlısı olduğu vakit geçirmek için oynadığı oyunlar arasında hellblade seua’s sacrifice oyunu da yer almaktadır. Efsane bir hikayesi olan oyun da kimsenin sevmediği ve dışlanan bir kız vardır. Köyü basan kötüler tarafından çıkan savaşta bu kızın ilk aşkı ve sevgilisi ölmektedir. Herkes bu durumda bu kızı suçlamıştır.

Herkesin oyun bağımlısı olduğu vakit geçirmek için oynadığı oyunlar arasında hellblade seua’s sacrifice oyunu da yer almaktadır. Efsane bir hikayesi olan oyun da kimsenin sevmediği ve dışlanan bir kız vardır. Köyü basan kötüler tarafından çıkan savaşta bu kızın ilk aşkı ve sevgilisi ölmektedir. Herkes bu durumda bu kızı suçlamıştır. Bu kız da ölüm tanrıçasıyla zorlu bir anlaşma yapmak için yola koyulmuştur. Ölüm tanrıçasıyla anlaşma yapmak için cehenneme gittiğini öğrenen kutsal insanlar onu tamamen hayatlarından siliyor.

Cehenneme ölüm tanrıçasıyla sevgilisinin ruhunu bulup onu geri döndürmek için giden bu kız yolun başında zaten kutsal sayılan kişileri karşısında almıştır. Yaptığı anlaşma sonrasında işler ters gitmeye başlıyor ve hiç planında olmayan olaylar yaşanıyor. Oyun aslında bir psikoz hastasının hayal dünyasında gelişmelerden ibaret.

Senua adındaki bu kız tamamen kararlı ve güçlüdür. Anlaşma yaptığı hela’nın kötülük askerlerini de öldürüyor. Hellblade Senua’s Sacrifice Üstelik sizin tamamen oyuna odaklanmanız için yapılan ses efektleri oldukça oyuna bağlanmanızda etkili rol oynuyor.

Oyun da hela ile bir temas kurarsanız hela sizin kolunuza bir tür öldürücü mikrop bulaştırıyor ve zamanla çürüyerek ölüyorsunuz. Oyunda insan karakterleri dışında bir çok yırtıcı hayvanlara da yer verilmiştir. Hellblade Senua’s Sacrifice Tamamen sizi iç dünyasına bağlayan bu oyunu oynamamanız gerçekten imasız denilecek kadardır. Çünkü oyunun sürükleyici bölümleri hep kendine hayran bırakıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>